[English below]

Inga miała wizytę u kardiologia. SMA na szczęście nie wpływa na mięsień sercowy, ale chcieliśmy upewnić się, że wszystko jest w porządku. Lekarze proponują kurację Salbutamolem. Nie jest to lek na SMA, ale jest on coraz szerzej stosowany u chorych z rdzeniowym zanikiem mięśni. Lek ten wspomaga pracę mięśni (http://www.smasupportuk.org.uk/salbutamol). Niestety jednym ze skutków ubocznych Salbutamolu jest wpływ na pracę serca. Dlatego ważne jest wykluczenie jakichkolwiek kardiologicznych problemów.
Bardzo nieoczekiwanie okazało się, że wizyta u kardiologia może być dla 3 letniego dziecka bardzo traumatyczna. Przerażenie wzbudził już na wstępie aparat do mierzenia ciśnienia, a potem było już tylko gorzej. Inga miała robione badanie EKG i USG serca. Mimo że Ingusia naprawdę ma ogromne doświadczenie z lekarzami, to jednak ta wizyta była bardzo ciężka. Tyle nowoczesnego sprzętu diagnostycznego może każdego przytłoczyć.
Na szczęście wszystkie badania wyszły pozytywnie. Czeka nas jeszcze 24 godzinne badanie holterem, oby jak najszybciej minęło…

Na stronie Podniebnej drużyny SMA ukazał się wywiad z Łukaszem i Szymkiem, którzy zdobyli Denali z myślą o chorych na SMA. Zapraszamy do lektury! http://podniebnadruzyna.pl/szczyt-denali-zdobyty-dla-sma-w…/

Cały czas licytujemy memorabilia Agaty Werner oraz koszulkę Śląska, przekazaną na aukcję przez Rafała: http://charytatywni.allegro.pl/listing…
Każdy chętny może wystawić dowolny przedmiot na aukcję, z której dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację naszej Ingusi.

Dziękujemy wszystkim ogromnie za wpłaty na zrzutkę (https://zrzutka.pl/s5a9wz). Bardzo jesteśmy wdzięczni, że mimo wakacji o nas pamiętajcie.

Na zdjęciu: Mały człowiek – wielkie problemy…

_________________________________

Last week Inga had an appointment with cardiologist. SMA does not affect heart muscle but we want to make sure everything is fine. Some doctors advice us to treat Inga with Salbutamol – although it is asthma medication it is proved that some SMA patients can benefit from that drug as well (http://www.smasupportuk.org.uk/salbutamol).
Appointment hasn’t been an easy one – Inga was overwhelmed by ECG, USG and other medical equipment. She did not want to cooperate and had lots of fears. But it is not the end – next week we have an appointment for 24h heart study. We hope it won’t be so stressful for our Inga like the last one.

You may find some great pictures from Alaska on our friends website. They’ve climbed Denali to raise SMA awareness and help all children affected with that disease. http://kartkazpodrozy.pl/denali-expedition

Thx everyone who support us! https://www.justgiving.com/crowdfunding/FIGURKA

On the photo: Our little woman with such a big problems…