Czas leci… Właśnie minęły dwa lata od kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy o SMA w odniesieniu do naszej córeczki. Chciałoby się o tym zapomnieć, ale niestety SMA działa i zabiera Indze siły. Inga już nie może stanąć na nogi bez sprzętów, które ją usztywniają. Niestety zauważamy też, że Ingi raczkowanie jest coraz słabsze. Raczkuje powoli, niechętnie, bardzo się przy tym męczy. Narzeka na ból nóżek. Bardzo nas to martwi. Raczkowanie daje Indze możliwość swobodnej zabawy na dywanie bez różnych sprzętów. Daje jej choć minimalną niezależność. Jest bardzo dobrym ćwiczeniem dla kręgosłupa. Robimy wszystko, żeby SMA nie zabrało Ingusi raczkowania.

W zeszłym miesiącu Inga odbyła turnus rehabilitacyjny w Centrum Neurorehabilitacji we Wrocławiu. Każdego dnia miała 3-4 zajęcia z rehabilitantami. To był bardzo intensywny tydzień. Do tego jeszcze Inga była przeziębiona, więc wysiłek był dla niej niczym maraton. Mamy nadzieję, że taka wielka dawka bodźców dla układu nerwowego i mięśni pomoże Indze w utrzymaniu umiejętności raczkowania. Rehabilitanci byli bardzo zadowoleni z efektów ćwiczeń. Po tygodniu ćwiczeń Inga siedzi bardzo prosto, nie garbi się.

Tylko dzięki Państwu mogliśmy pozwolić sobie na kosztowny turnus rehabilitacyjny dla Ingi. Każda złotówka się liczy. Dziękujemy wszystkim z całego serca.

www.inga-figurka.pl/darowizny/