Choć Inga ma dopiero 3 i pół roku, wiele dni swojego krótkiego życia spędziła w szpitalach i różnego rodzaju klinikach. Najpierw było to poszukiwanie diagnozy, a potem konsultacje i rehabilitacja. Wiele razy widzieliśmy małych pacjentów, w tym cierpiących na cięższe postaci SMA, którzy swoje życie i zdrowie zawdzięczali skomplikowanej aparaturze medycznej. Respiratory, pompy, inkubatory… I wszędzie te czerwone serduszka… Podobnie jak większość noworodków Inga również korzystała ze sprzętu WOŚP. Tak wiele wszyscy zawdzięczamy Polakom, którzy w tej jeden dzień w roku po prostu pomagają. Po prostu.

Dziś Inga, nie zdając sobie do końca sprawy ze swej poważnej choroby, chciała pomóc malutkim chorym dzieciom na „pikniku z czerwonymi serduszkami”. Bardzo cieszyła się z naklejki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – prawie tak samo jak z waty cukrowej, którą dziś próbowała po raz pierwszy w życiu.  A trofeum w postaci czerwonego balonu-serduszka dumnie przyczepiła przy łóżeczku.

Inga sama potrzebuje wielkiej pomocy. Przede wszystkim leku, który zatrzyma postęp choroby. Dodatkowo już zawsze będzie wymagała intensywnej rehabilitacji i opieki oraz specjalistycznego sprzętu ortopedycznego. Dlatego prosimy o namawianie, udostępnianie i przekazywanie 1% podatku na konto fundacji, której podopieczną jest Inga:

KRS: 0000050135, Cel szczegółowy: FIGURKA

www.facebook.com/events/548151612225005/

Bardzo dziękujemy!