Kochani – stało się: Inga rozpoczęła leczenie. Dzień, o którym marzyliśmy od 117 tygodni, nadszedł.

Zanim napiszemy więcej chcielibyśmy Wam wszystkim podziękować – bez Waszego wsparcia ten dzień nie nadszedłby w możliwie dla Ingi najkrótszym czasie. Dziękujemy tym, którzy pomagali nam z tłumaczeniami, organizowaniem podróży, mieszkaniem po różnych kątach Europy. Ogromne dzięki tym, którzy nas inspirowali, podpowiadali, dowiadywali się u swoich źródeł, pisali do nas wiadomości i podnosili na duchu. Dziękujemy tym, którzy udostępniali i „lajkowali” nasze posty. Dziękujemy lekarzom i rehabilitantom, którzy opiekują się Ingą. Bez wsparcia rodziny cała akcja również by sie nie udała – bardzo Wam najukochańsi dziękujemy! W tym roku podziękowania szczególnie dla tych, którzy pomagali rozdawać ulotki – skala pomocy nas onieśmiela! Naprawdę – dziękujemy każdemu za każdy rodzaj wsparcia dla naszej ukochanej Ingusi. Na koniec dziękujemy każdemu, kto przekazał grosik na wsparcie naszej walki z SMA: było warto!

Inga rozpoczęła leczenie w ramach badania klinicznego nowego leku w Mediolanie. Mieszka tam teraz z mamą, która nie zważając na swój wrodzony stres i strach przed nieznanym, podjęła wyzwanie i z największą z możliwych do wyobrażenia nadzieją opiekuje się Ingą w nowym kraju, nowym mieście, wśród nowych ludzi.

Setki e-maili, setki godzin nad dokumentami, dziesiątki godzin na telefonie, wielogodzinne podróże, zmęczenie, niepewność, nadzieja, walka, miłość do ukochanych dzieci: to historia naszych ostatnich dwóch lat. Dalekie podróże do szpitali sprawiły, że Inga jest bardziej podekscytowana jazdą tramwajem, niż kolejnym lotem.

Nasza walka z SMA nie skończyła się. Tak naprawdę dopiero się rozpoczęła. Życie w nowym mieście, w nowym kraju to ogromne wyzwanie. Z wielką nadzieją prosimy i czekamy na Waszą pomoc. Ten największy krok w końcu za nami. Ale przed nami jeszcze tysiące małych kroków w nieznaną przyszłość dnia następnego. Liczymy na Was, liczy na Was Ingusia i przesyła klasycznego kciuka typu „OK”.

Każdy, kto chciałby pomóc w leczeniu, może skorzystać ze stron poświęconych naszej walce z SMA:

https://zrzutka.pl/s5a9wz oraz https://www.justgiving.com/crowdfunding/INGA

lub wpłacić darowiznę na konto Fundacji DOLFROZ, która opiekuje się naszą Ingą:

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
Bank Pekao SA I Oddział we Wrocławiu
45 1240 1994 1111 0000 2495 6839
Tytułem: FIGURKA

DZIĘKUJEMY!!!