Ten tydzień upłynął nam pod znakiem rozmyślań o ostatnich trzech latach, które spędziliśmy walcząc z SMA. Nasze myśli biegły szczególnie do dnia diagnozy – 25 lutego 2016 r. (http://inga-figurka.pl/2018/02/16/2-lata-od-diagnozy/).

Mimo że upłynęło już tyle czasu, wspomnienie tego dnia jest wciąż bardzo żywe. Dalej powoduje smutek i żal. W głowie znów pojawia się pytanie: Dlaczego?… Ciężki to czas szczególnie dla mamy Ingi, która każdego dnia w przedszkolu widzi setki dzieci chodzących, skaczących i biegających dookoła. A wśród nich tylko Inga na wózeczku… I wtedy trzeba schować smutek na później, bo Inga nie zrozumniałaby naszych uczuć. Ona, podobie jak inne dzieci, jest szczęśliwa i radosna.

My też na chwilę robimy się jakby szczęśliwsi, kiedy pomyślimy, że Inga już od 9 miesięcy bierze udział w leczeniu i wszystko wsazuje na to, że lek powoli działa. Boimy się nawet pomyśleć jak wyglądałabyby ta 3 rocznica, gdyby nie udało się zorganizować tego badania klinicznego w Mediolanie…

Sam udział w badaniu jest też dużym wysiłkiem dla naszej rodziny. To przede wszystki wysiłek fizyczny dla Ingi i jej mamy, które muszą co chwila podróżować przez pół Europy. To także wielki wysiłek finansowy, który możemy udźwignąć tylk odzięki Waszej pomocy. Dlatego proismy, byści namawali wszystkich dookoła, by wspomogli leczenie i rehabilitację Ingusi, przekazując 1% podatku na jej subkonto w Fundacji DOLFROZ:

KRS 0000050135

Cel: FIGURKA

https://www.facebook.com/events/381690149257079/

Nieustatnnie można również wpłacać środki na stronach „crowdfundingowych” poświęconych Ingusi:

https://www.justgiving.com/crowdfunding/ingamilan2
https://zrzutka.pl/z/ingamilan

Każdy grosik pomaga zwalczać krok po kroku tą okropną chorobę, jaką jest SMA. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy, że przez te ostatnie 3 lata jesteście z nami. Razem naprawdę łatwiej przezwyciężyć najgorszy czas. Dziękujemy!

A upływający czas, który już od 3 lat mierzymy tygodniami od diagnozy, najlepiej widać po naszej Ingusi, która ze słodziudkiego bobasa w 2016 roky przeobraziła się w śliczną dziewczynkę!