Od ponad 2 miesięcy siedzimy wszyscy w domu. Mijają godziny, dni, tygodnie… Przepraszamy, że chwilę się nie odzywaliśmy, ale paradoksalnie, spędzając cały czas z dziećmi w domu, jakby nie ma na nic czasu… Czy Wy też macie takie odczucia?

Ze względu na pandemię odwołano prawie wszystkie wizyty lekarskie Ingi – zarówno te lokalne jak i te w Mediolanie. Badanie kliniczne jest przedłużone, a póki co lek przesyłany jest kurierem. Jednej wizyty jednak nie mogliśmy przełożyć – tej u ortotyka. Ingi ortezy zrobiły się już o wiele za małe i po jakimś czasie ich noszenie sprawiało jej ból. Parę razy chodząc w ortezach straciła także równowagę. Dlatego w poniedziałek wybraliśmy się do gabinetu i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności pani ortotyk zrobiła gipsowe odlewy nóżek Ingusi. Na podstawie tych odlewów wykonane będą nowe, większe ortezy. Inga tym bardziej nie może się doczekać, że będą pokryte wzorkiem w fioletowe koniki.

Brakuje nam również bardzo konsultacji z rehabilitantami. Codziennie dwa razy robimy zestawy ćwiczeń, ale nie zastąpią one intensywnych turnusów rehabilitacyjnych, hipoterapii, pływania…

Poza tym Inga pilnie się uczy, dużo czyta, walczy z matematyką, maluje. Przez różne komunikatory „spotyka się” również ze swoimi koleżankami z klasy – śmiechom, śpiewom i radości nie ma wtedy końca. Przez komórkę rozmawia również z babciami – uczy je między innymi, jak wykorzystywać różne nakładki wizualne. 😉 W ramach atrakcji spała w pokoju brata. Spędza również dużo czasu w ogrodzie, gdzie z mamą zerwała stokrotki i zrobiła wianek, pomaga sprzątać, tańczy na wózeczku, wcina ulubione pączki, podlewa, pisze na swojej tablicy, jeździ rowerkiem, wchodzi na płot (przy pomocy taty) i pomaga dorzucać drewno do ogniska.

Dziękujemy znajomym (ostatnio Oli – https://zrzutka.pl/9t2t6d), którzy organizują zbiórki urodzinowe, na rzecz leczenia Ingusi. W dobie fejsbuka i zrzutka.pl jest to bardzo proste, a bardzo pomaga pokryć koszty leczenia, rehabilitacji i sprzętu ortopedycznego. Bardzo dziękujemy!!!

Tych, którzy chcieliby dodatkowo wesprzeć leczenie i rehabilitację Ingusi, zapraszamy do odwiedzin stron zrzutkowych Ingusi:
https://www.justgiving.com/crowdfunding/milan5
https://zrzutka.pl/9p5w48