Ostatni tydzień upłynął nam pod znakiem Międzynarodowego Kongresu Naukowego SMA w Krakowie. Prawie pół tysiąca uczestników, kilkadziesiąt prezentacji, sesje posterowe, spotkania z firmami farmaceutycznymi, robocze kolacje i rozmowy kuluarowe. Działo się niezmiernie dużo. W Krakowie pojawili sie niemalże WSZYSCY lekarze i naukowcy, od których zależy rozwój leczenia rdzeniowego zaniku mięśni na świecie. Jak opowiadał jeden z doświadczonych lekarzy z Wielkiej Brytanii, nawet w najśmielszych marzeniach 20 lat temu nie spodziewał się takiego rozwoju technik leczenia tej choroby. Cieszy nas to bardzo i wlewa w serca nadzieję na lepsze jutro. Mama Ingi była wolontariuszem z ramienia Fundacji SMA i odpowiadała za kontakty naukowe z ośrodkami leczącymi SMA. Myśląc o naszej Ingusi nie zapominamy o całej społeczności chorych i walczymy o leczenie dla wszystkich.

Dziękujemy bardzo wszystkim za odzew na apel o rozdawanie ulotek 1% podatku. Pierwsze pakiety dotarły już do nadawców. Zachęcamy Was wszystkich do pomocy w kolportażu ulotek – to wymierna pomoc i wsparcie. Jeszcze raz Wam dziękujemy!

A nasza Inga, pod nieobecność mamy, dzielnie opiekowała się tatą i bratem. Poranny uśmiech dawał kopa na cały dzień walki o lepsza przyszłość. Trzymajcie kciuki!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA