Ostatni tydzień Inga spędziła na turnusie rehabilitacyjnym w Centrum Neurorehabilitacji. Jak zwykle były masaże, naciągania, ćwiczenia z piłką, ćwiczenia oddechowe i inne. Była jednak też pewna nowość: hipoterapia, czyli rehabilitacja prowadzona przy udziale konia. Wiele osób namawiało nas na taka formę ćwiczeń, aż w końcu sie zdecydowaliśmy. I był to „strzał w dziesiątkę”. Inga pokochała jazdę konno – sprawia jej to ogromną radość, pozwala swobodnie poruszać się, uczy współpracy i odpowiedzialności. Według fizjoterapeutów naturalne ruchy i wibracje chodzącego konia działają wzmacniająco na mięśnie kręgosłupa i bioder – czyli te, na których teraz najbardziej nam zależy. Jak wygląda hipoterapia i jaka radość sprawia naszej Ingusi widać na załączonym filmie.

Oczywiście cały turnus rehabilitacyjny finansowany był ze środków zgromadzonych na koncie fundacji ze zbiórki 1% podatku. Jeszcze raz Wam wszystkim dziękujemy. Dane do rozliczenia w tym roku pozostają niezmienne:
KRS: 0000050135 Cel: FIGURKA

W tym tygodniu Inga obchodzi też swoje 4 urodziny. Jest bardzo podekscytowana, że będzie już dużą dziewczynką. Inga się cieszy, a my trochę z zadumą przyjmujemy mijający czas. Pierwsze urodziny Ingi minęły pod znakiem oczekiwania na pierwsze samodzielne kroczki. Drugie urodziny Ingi były tuż po diagnozie, ale Ingusia jeszcze mogła stać samodzielnie trzymając się mebli. Podczas trzecich urodzin Inga nie była już w stanie ani chodzić, ani nawet stać. Nie było żadnej perspektywy leczenia ani poprawy stanu zdrowia Ingi. Zbliżają się czwarte urodziny: Inga nie stoi, nie chodzi, słabiej raczkuje, ale leczenie jest tuż za rogiem. Tak bardzo tego pragniemy. Jak wspaniale byłoby znowu realnie wyczekiwać pierwszych kroczków. Oby spełniło się nasze największe życzenie urodzinowe dla Ingusi!!!

Jeżeli chcielibyście zrobić Indze prezent, to prosimy wpłaćcie choćby 5 zł. Zafundujecie Ingusi dodatkowe jazdy konne. Dziękujemy!!!
https://zrzutka.pl/s5a9wz