Jak każda 5-latka, Inga ma swoje wielkie marzenia. I chyba niekoniecznie to o pierwszym kroczku jest dla niej najważniejsze. Inga cały czas zastanawia się, kim chciałaby zostać, kiedy dorośnie. Niedawno chciała być lekarzem, potem nauczycielką, a w międzyczasie również strażakiem 😉. W ubiegłym tygodniu ogłosiła, że chciałaby zostać baletnicą i tańczyć w operze. Na dowód swoich marzeń zaprosiła nas na przedstawienie, które sama wymyśliła i z pomocą brata Maksa i koleżanki Martyny nam zaprezentowała. Wzruszenie udzieliło się wszystkim… Jesteśmy przeszczęśliwi, że Inga ma w nosie to cholerne SMA i pragnie spełniać swoje nawet najodleglejsze marzenia.

Mama z Ingą szykują się na kilkudniową wizytę w szpitalu – to już rok od rozpoczęcia udziału w badaniu klinicznym i Inga musi przejść całą serię różnych badań: kilkukrotne testy krwi, badanie okulistyczne, badanie serca, badanie neurologiczne, badanie ortopedyczne oraz określenie skal motorycznych. Trzymajcie kciuki za pomyślny przebieg.

Dziękujemy wszystkim za wszelkie inicjatywy wspierające naszą walkę z SMA: warsztaty jogi u Pani Ateny (https://www.facebook.com/events/582172288946311/), zbiórkę urodzinową Oli (https://zrzutka.pl/bu7u2d) i wszystkie inne wpłaty na subkonto Ingusi. Dzięki Waszej pomocy wszystko staje się możliwe! Dziękujemy!

Powoli tez podsumowujemy zbiórkę urodzinową naszej Ingusi (https://www.facebook.com/donate/577713346066149/2695623647131354/). Inga jest przeszczęśliwa na dodatkowych zajęciach z hipoterapii, a nowe panie instruktorki są pod ogromnym wrażeniem skupienia Ingi, jej odwagi i chęci do wykonywania wszystkich zadanych ćwiczeń. W efekcie przekłada sie to na lepszą koordynację ruchową i, mamy nadzieję, więcej siły. Myśląc o urodzinach Ingi zauważyliśmy, że od ponad roku nie spędziliśmy żadnych urodzin w naszej rodzinie razem… Jak nie szpital w Mediolanie, to rehabilitacja we Wrocławiu albo wizyta w londyńskim szpitalu… Kolejne urodziny (tym razem mamy Ingi) znów wypadają osobno… Może na urodziny taty w sierpniu uda się nam być razem. Za to też trzymajcie prosimy kciuki.

Dziękujemy również wszystkim, którzy przekazali swój 1% podatku. Wyniki tej zbiórki będą dostępne dopiero pod koniec roku ale widząc Waszą pomoc i zaangażowanie mamy nadzieję, że dalej będzie to główne źródło wsparcia dla leczenie i rehabilitacji naszej Ingusi.

W załączeniu nagranie z przedstawienia naszej Ingi – zapraszamy do udostępniania 😊